איך לחנך גור לצרכים

המדריך המלא

פוסטים אחרונים:

The current query has no posts. Please make sure you have published items matching your query.

איזה סיוט! הוא שוב עשה פיפי בבית!

איך לחנך גור לצרכים??

אני בטוח שהסיטואציה הזאת מוכרת לכם טוב מאוד… כל מי שאימץ גור כלבים בין הגילאים שלושה לשבעה חודשים נתקל בה מידי יום.

האמת, לא מפתיע אותי שכ-90% ממקרי הנטישה של גורים קורים בדיוק מהסיבה הזאת – חינוך גור לצרכים.

אין ספק כי זה התהליך המפרך ביותר אך גם החשוב ביותר, שתעברו בתהליך האילוף והחינוך של הגור שלכם.

במאמר הקרוב אני אסביר לכם אחת ולתמיד מהם "עשרת הדיברות" בכל הנוגע לאיך לחנך גור לצרכים. כללים וטיפים ברורים שיעזרו לכם ולגור שלכם להתחיל דרך חדשה הרבה יותר פשוטה ונעימה.

חינוך לצרכים - קודם כל - ולפני הכל!

לפני שקופצים ישר למים העמוקים, חשוב שנבין שהגור שלנו, שככל הנראה רק התחיל להתאקלם לסביבה החדשה, נמצא במצב רגיש מאוד, ולכן יש לבצע את התהליך בהדרגה ועם רגישות מלאה לגור. בכל סיטואציה בה תרגישו כי הגור חש מפוחד/לא בנוח או במידה ואין התקדמות בתהליך, מומלץ וחשוב לפנות לגורם מקצועי כדי שיתמוך אתכם בתהליך.

במקביל, אנחנו ממליצים בחום להיעזר בפדים מיוחדים, אשר יסיעו לכם לתחום את האזור בו הגור יעשה צרכים במקרה והוא מפספס או לא מצליח להתאפק בלילה. ניתן למצוא פדים כאלה בחנויות חיות ברחבי הארץ או דרך אמזון בחצי מחיר (קישור)

אז קדימה, בואו נצלול לפרקטיקה!

עשה ואל תעשה - כל מה שצריך לדעת

קודם כל אני רוצה לנפץ לכם גם מיתוסים שאולי שמעתם עליהם:

כמובן שכל המיתוסים האלה הם שטות אחת גמורה.לכלב אין מספיק מודעות לכך שהצרכים שלו מעצבנים אתכם בכדי שהוא יעשה זאת בכוונה. דחיפת האף של הגור לצרכים רק מלמדת אותו שהיחסים בינים הם כוחניים – דבר העלול לפגוע קשות ביחסים שלכם בעתיד. ולגביי יכולת האיפוק, זה נכון שלגורים יותר קשה להתאפק, אך הם עדיין יכולים להתאפק משך זמן לא מבוטל – נהוג לחשב את משך ההתאפקות לפי גילו של הגור בחודשים, כלומר במידה והגור בן שלושה חודשים, הוא יכול להתאפק כ-3 שעות בלבד.

אז מה כן עושים, ואיך מתחילים?

חשוב שתבינו שתקופת החינוך לצרכים היא תקופה לא פשוטה עבור הבעלים ודורשת הרבה קשב ומאמץ, אך לאחר תקופה קצרה של מספר שבועות בלבד, הגור שלכם יחונך באופן כמעט מלא ובעתיד הרחוק החינוך יחסוך לכם הרבה מאוד זמן וכסף.

 

הדרך הטובה ביותר להתחיל בחינוך הגור הוא יציאה הדרגתית לטיולים קצרים, בהם הגור יתרגל לעשות צרכים מחוץ לבית. מספר טיפים שיקלו על התהליך:

חשוב לשבח את הגור ולצ'פר אותו בחטיף מיד כשהוא עושה צרכים תוך אמירת המילה "פיפי". לאחר זמן מה, הגור ילמד לעשות צרכים לפי הפקודה שלכם.

לאחר מספר שבועות בהם תקפידו על יציאה מרובה לטיולים עם הגור, הגור ילמד להתאפק בסביבה הביתית ויעשה צרכים אך ורק מחוץ לבית.

איך לחנך גור לצרכים

מה עושים אם הגור פספס?

הגיוני לחלוטין שהגור יפספס מספר פעמים בודדות בשבוע, שכן יכולת האיפוק שלו עדיין רחוקה מלהיות מושלמת. במקרים בהם ראיתם את הגור מבצע צרכים בזמן אמת, יש להגיב מייד בנחרצות עם המילה "לא!", מיד אחרכך יש לקחת את הגור לטיול כדי שיבין שצרכים עושים רק בחוץ.

דילוג לתוכן